Fashion and art rules the world.

Sonunda cehennemde kalacaksınız, Erdoğan PKK taraftarlarını anlatıyor

Sonunda cehennemde kalacaksınız, Erdoğan PKK taraftarlarını anlatıyor

SİİRT

You will end up in hell, Erdoğan tells supporters of PKK

Sonunda cehennemde kalacaksınız, Erdoğan PKK taraftarlarını anlatıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Nisan’da yasadışı Kürdistan İşçi Partisinin (PKK) destekçilerine karşı sert bir ses getirdi ve grubun taraftarlarının “cehennemde biteceğini” ve Suriye ile Irak’taki operasyonlara devam edeceğini söyledi.

“Mücadelemizi belirlediğimiz bir strateji çerçevesinde sürdüreceğiz. Bu mücadelede bizi destekleyen her partiye teşekkür ederiz. Terör örgütünün ağızları gibi konuşanlara cehennemde katılacağınızı söyledik ”dedi. Erdoğan, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) güneydoğudaki Siirt ilinde düzenlediğini söyledi.

Sözleri, Fransa’nın Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDF) desteği konusunda NATO’daki müttefikler arasında diplomatik bir sırada bulunduğu sırada, Fransa’yı Paris’teki Elysée Sarayı’nda “ev sahipliği yapmak” suretiyle teröristleri sulandırmakla suçladı.

30 Mart’ta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye Kürt Halkı Koruma Birlikleri (YPG) ve onun siyasi kolu olan Demokratik Birlik Partisi (PYD) dahil olmak üzere Suriye’nin Suriye Devleti’ne karşı kuzey Suriye’nin istikrara kavuşturulmasına yardım etmek için Fransız destek güvencesi veren bir Suriye delegasyonu ile görüştü. ve Levant (ISIL).

Ankara, YPG’nin PKK ile doğrudan bağlantılı olduğunu ve kuzeydoğudaki Afrin eyaletinde “Operasyon Zeytin Şubesi” kapsamında Suriye Kürt kuvvetlerine karşı askeri operasyon başlattığını düşünüyor.

Türkiye, Macron’un “teröre destek” sözü olduğunu ve Fransa’nın “Türkiye’yi hedef alacağını” söyledi.

“Fransa, terörizmi berbat ediyorsun. Bunları Elysée Sarayı’na ev sahipliği yaparak destekliyorsunuz, ”dedi. Erdoğan, 7 Nisan’da güneybatıdaki Denizli ilindeki taraftarlara destek verdi.

“Bunu açıklayamayacaksın. Kendinizi bu terör yükünden kurtaramayacaksınız… Batı bu teröristleri beslediği sürece, batıracaktır ”dedi.

Erdoğan, 8 Nisan ‘da Fransa’ yı “teröristlere ev sahipliği yapmaya” suçlayarak sesini yükseltti.

“Teröre karşı benzeri görülmemiş bir mücadele yürütüyoruz. Bizi desteklemelerine rağmen, terör örgütlerinin sesleri ve talepleriyle karşımızda duruyorlar ”dedi.

“Onların çıkarları söz konusu olduğunda, terör örgütleriyle birlikte yürümekten kaçınılamazlar. Hatta Elysée Sarayı’nda teröristlere bile ev sahipliği yapıyorlar. Sonra bana tavsiyede bulunmaya çalışıyor. Tavsiyenizi kendinize saklayın. Terör örgütlerine karşıysanız, o zaman bizimle birlikte durmanız gerekir. Bunu yapmazsanız, tüm bu terörist örgütlerin size baş ağrısı vereceğini bilmelisiniz ”dedi.

Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki operasyonlarını PKK güçlerine karşı sürdüreceğine söz vererek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Operasyon Zeytin Şubesi” çerçevesinde toplamda 4.017 militanı “etkisiz hale getirdiğini” söyledi.

Erdoğan, Irak’taki Zakho ve Dohuk’taki son operasyonlarda, 327 militanın “nötralize edildiğini” belirtirken, Türkiye’deki operasyonların sayısı 154’tür.

“Ne dedik? [PKK] kaçışınız olursa olsun, orada olacağız ”dedi.

Türk makamları, söz konusu militanların teslim olduklarını, öldürüldüklerini ya da yakalandıklarını ima etmek için sıklıkla “tarafsızlaştırılmış” kelimesini kullanırlar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: